Верховна Рада 261 голосом ухвалила за основу та в цілому проект закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Закон унормовує офіційне вживання терміну «Друга світова війна» щодо подій 1939-1945 років замість раніше вживаного «Велика Вітчизняна війна» щодо подій 1941-1945 років.
Зокрема, у прикінцевих положеннях йдеться, «визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років».
Також у законі йдеться про відзначення 8 травня в Україні Дня пам’яті та примирення, а 9 травня державного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 р. з попередньої злочинної змови керівництва двох країн-агресорів - фашистської Німеччини та більшовицько-комуністичного Радянського Союзу. Того вікопомного вересневого дня гітлерівська Німеччина напала на мирну Польщу. Ця іскра швидко перетворювалася у світову пожежу. А вже 17 вересня 1939 року Сталінська радянська імперія, що важким чоботом розтоптала Наддніпрянщину, під лицемірним приводом порятунку Західної України від німецьких фашистів кинулася й собі звіряче шматувати Польщу, до складу якої на той час входили західноукраїнські землі... Побоюючися подальшого наступу сталінської Червоної Армії, Гітлер ударив першим. Сталося це недільного ранку 22 червня 1941 року. У вогняному смерчі Другої Світової війни запала вся Україна...
Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів,
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.
|