У 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.
Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.
В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи в Білогірському НВК. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. З учнями 3-Б класу було проведено свято: «Мово рідна, квітни і шануйся!». У своїх виступах учні розповідали історію розвитку української мови, вчились шанобливого ставлення до рідної мови, любові та поваги до рідного слова, декламували вірші і виконували пісні.
В другій частині свята було проведено тематичну вікторину: «Знавці рідної мови». Учні третього класу показали відмінні знання рідної мови, команда «Читайлики» нагороджена грамотою.
|