В актовому залі НВК Білогірський історико-краєзнавчий музей провів майстер клас Ольги Маркової (Галішевої). Майстриня займається пошиттям норвезької інтер’єрної ляльки у стилі «Тільда».
Історія цих милих і наївних іграшок веде нас до Норвегії. Саме там живе їх авторка Тоні Фінангер. Дуже добрі, смішні, з довірливими маленькими чорними очима, вони завоювали серця і рукодільниць, і дизайнерів, і дітей усього світу. Перша іграшка Тільда з’явилася в 1999 році, коли Тоні було 25 років. Невідомо, кого саме вона зображала, але вона дала ім’я найпопулярнішому напрямку хобі. По своїй суті будь яка тильда є “ліцензійною” авторською іграшкою Тоні Фіннангер, чиї викройки і дизайни зараз використовують майстрині по всьому світу. Ким би не була іграшка-тільда – купальницею, пасхальним зайчиком, кішечкою або равликом – вона завжди має набір характерних рис.
Як зробити ляльку Тільду? Шити ляльку Тільду, як і будь-яку м’яку іграшку не складно –розповідала майстриня. Навіть виготовлення викройки не складає особливих труднощів – всі іграшки настільки по-доброму примітивні, що лекала для них можна легко змалювати з фотографії готової ляльки. Ці наївні персонажі люблять, щоб їх шили своїми руками. Ляльки Тільди, зшиті вручну, виглядають і акуратніше, і більше відповідають стилю текстильної ляльки Тільди, задуманому її прародителькою. Ляльки «Тільда», створені своїми руками, здатні захопити надовго і всерйоз. Пошивши один раз Тильду, ви не зможете зупинитися і будете продовжувати створювати все нові і нові…. Існує дві лінії пошиття іграшки: звірята і ляльки. Пошиття здійснюється з натуральної тканини. На виставці представлена колекція ведмедиків «Теdi».
Майстриня є учасницею чотирьох міжнародних виставок-ярмарок в місті Києві «Hand made Expo», «Maabin». Роботи Ольги Маркової знайшли своїх поціновувачів не лише в Україні, але й в Казахстані, Канаді.
|