За нові підручники з школярів попросять 1500 гривен
У Міносвіти закінчився конкурсний відбір підручників для 4-х і 7-х класів. Конкурс проходив онлайн, і в нім брали участь електронні версії 158 підручників для 7-х класів і 99 підручників для 4-х класів. Подальшу процедуру для друку підручників в Міносвіти доки не придумали, але до бюджету закладені гроші тільки на друк книжок для дітей з малозабезпечених сімей. Інші повинні будуть купувати їх за свій рахунок. У колегії МОН не втрачають надії, що до бюджету будуть внесені зміни.
Учителі з усіх шкіл країни " лайкали" вподобані підручники на сайті. "Сенс конкурсу був в тому, що кожна школа отримає саме ті підручники, які вибрала сама. Але чим менше накладу, тим вище собівартість книг. І як бути з тими підручниками, які вибрали мало шкіл, і їх треба надрукувати накладом, наприклад, 2000 екземплярів, незрозуміло", - сказала нам замголови організації "Батьківський контроль", член колегії МОН Іванна Коберник.
"Більшість голосів набрали підручники вже відомих і перевірених роками авторів по кожній дисципліні", - говорить глава Асоціації керівників шкіл Києва, член колегії МОН Юрія Шукевич. Він додає, що вартість підручників доки не визначена і залежатиме від багатьох чинників, у тому числі і накладу. "Але в кулуарах говорять - один комплект підручників коштуватиме батькам не більше 1500 грн", - додав експерт. В середньому за одну книжку 150-180 грн
Екс-глава департаменту загальної середньої і дошкільної освіти МОН Олег Ересько скептично відноситься до минулого конкурсу. "З одного боку, в демократичному суспільстві правильно, щоб підручники вибирали самі школи, але, з іншого боку, у мене є велика підозра, що усе це виллється в те, яке видавництво запропонує більше грошей конкретній школі", - сказав пан Ересько.
|