Сайт бібліотеки

Білогірського ліцею ім.І.О.Ткачука


Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [6]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Структура книги
  Що таке книга? Це зшиті разом листочки, на яких надруковані вірші, оповідання, розповіді, казки. Запитання : Відповідь :
 Щоб бути гарним читачем, потрібно знати, як побудована книга
  У сучасних книг інколи зверху твердої палітурки одягають ще одну паперову обкладинку - на ній зображений який-небудь малюнок і написано ім ’ я автора і назви книги. Це - суперобкладинка . «Супер» - означает «поверх». Суперобкладинка – це обкладинка зверху. Вона захищає палітурку від помарок, подряпин, брудних рук, від пошкоджень. Гарна Суперобкладинка рекламує книгу.
  Титульна сторінка – перша сторінка книги, на ній написано те, що і на обкладинці, або на палітурці, але більш детально. Якщо книга з малюнками, то вказано прізвище художника.
  Автор книги Назва книги видавництво книга Титульна сторінка Що відображає? Місце видання Рік видання
  В анотації розкривається зміст книги. Анотації друкуються на звороті титульної сторінки, або в кінці книги. 
  Передмова - це те , що перед розповіддю, перед текстом Передмова буває короткою, її можно прочитати навіть біля полички. І ти зразу зрозумієш, хочеш прочитати цю книгу чи ні. Написати передмову може сам автор або ж інший письменник.
  Тепер погортаємо книгу. Після передмови іде текст. На одному листку – дві сторінки. Кожна сторінка має свій порядковий номер.
  Ілюстрація- малюнки які супроводжують і доповнюють текст. Книгу с ілюстраціями читати цікавіше, тому що краще можна уявити те, про що розповідає автор.
  Вихідні дані - це паспорт книги. Тут знаходимо відомості про автора книги, а також прізвища редактора, художнього редактора,технічного редактора, коректора, відповідального за випуск. Знаходимо коли книгу здано до друку, яка її форма, тираж та ціна і адреса видавництва .
   Зміст Багато книг складаються з із окремих віршів, оповідань, казок Щоб швидко знайти в книзі потрібну казку, загляни в «Зміст»
   Зміст буває на початку або в кінці книги. Тут перераховані всі твори,які ввійшли в книгу, в тому порядку, в якому вони надруковані.
  Палітурка- це "обличчя” книги. Від його виразу залежить чи захочете ви прочитати цю книгу
  Навіщо книзі палітурка?
•    Придає книзі гарний вигляд
•    Захищає книгу від пошкоджень
•    Підказує тобі хто автор книги і яка її назва
   В старовину палітурки були дерев ’ яними. Їх прикрашали різними прикрасами, коштовностями, золотими та срібними застібками
  У кажної великої книги є корінець , який скріплює сторінки і тримає їх, щоб вони не разсипались. Книжковий корінець завжди в полі зору. Якщо книга стоїть на поличці, то кожний зможе її побачити і дізнатися, як називаеться книга і хто її написав.
  Каптал - кусок тканини, який вклеюють в книжковий корінець зверху або знизу. Каптал зміцнює корінець і прикрашає книгу .
  Інколи до капталу прикріплюють красиву стрічку-закладку,шириною в 5-8мм - лясе. Коли в книзі є лясе – це дуже зручно: зразу можно знайти те місце, де зупинилися при читанні, не треба шукати закладинку.
  Перш ніж книгу в руки брати Їх треба чисто вимивати. Сторінок не загинай, Закладинки виготавляй! В книгу ручки не клади. ЇЇ життя на довше збережи
   Відкриваєм книгу . Зліва - виворіт палітурки, зправа - перша сторінка книги. Ці дві сторінки, створюючи розгортку, називаються – форзац. Такий же форзац є і в кінці книги. Він може бути просто гладким - білим чи кольоровим, інколи на ньому буваєт малюнок. Перевернем ще сторінку. Нова разгортка. На лівій стороні знаходиться фронтиспіс, на правій титул. Фронтиспіс – це малюнок, розташований поруч з титулом, на лівій сторінці. Це може бути портрет автора, або головного герроя книги.
Категорія: Мої статті | Додав: bilogirya (29.11.2013)
Переглядів: 413 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz